Tu jesteś: Strona głównaDla Członków ING OFECo zrobić, gdy...?

Co dzieje się ze składkami i rachunkiem w OFE gdy...?

 • Zdecyduj, gdzie mają trafiać Twoje składki

  Zdecyduj, gdzie mają trafiać Twoje składki

  Od 1 kwietnia 2014 r. do 31 lipca 2014 r. każdy Członek OFE (który ma do emerytury więcej niż 10 lat) może podjąć decyzję, czy jego przyszłe składki będą nadal przekazywane do OFE, czy tylko do ZUS.

  Informacje o oświadczeniu, dotyczącym dalszego przekazywania składek do OFE, oraz treść oświadczenia dostępne są TUTAJ.

 • Zmiana danych osobowych

  Zmiana danych osobowych

  Istnieje obowiązek informowania OFE o zmianie danych osobowych. By to zrobić, wyślij do nas podpisany wniosek zmiany danych. Dowiedz się więcej o zmianach danych osobowych.

 • Zmiana danych korespondencyjnych

  Zmiana danych korespondencyjnych

  By Twoje dokumenty nie trafiły w niepowołane ręce, zmień dane kontaktowe. Wystarczy wejść do portalu E-serwisING i skorzystać z opcji zmiany danych. Możesz też zadzwonić pod naszą infolinię.Dowiedz się więcej o aktualizacji danych w ING OFE.

 • Śmierć członka OFE

  Śmierć członka OFE

  Kliknij TUTAJ, aby poznać szczegóły.

 • Wypłatę środków z rachunku OFE otwartego na potrzeby dokonania wypłaty transferowej

  Wypłatę środków z rachunku OFE otwartego na potrzeby dokonania wypłaty transferowej

  Kliknij TUTAJ, aby poznać szczegóły.

 • Utrata pracy

  Utrata pracy

  W przypadku utraty pracy, składka przestaje być wpłacana do OFE, ale zgromadzone do tej pory środki są tam trzymane. W chwili uzyskania statusu bezrobotnego lub znalezienia nowej pracy, składki znów są wpłacane.
 • Praca za granicą

  Praca za granicą

  Wpłaty na OFE dokonywane są tylko przez polskich obywateli, pracujących na terenie kraju. Jeśli pracuje się za granicą, nie odkłada się do OFE.
 • Ślub

  Ślub

  Fakt zawarcia małżeństwa należy zgłosić do OFE. Środki gromadzone w OFE od tej pory beda wchodzić w skład wspólności majątkowej. Potrzebny formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.
  Warto pomyśleć nad zgłoszeniem współmałżonka jako osoby uposażonej w OFE. Potrzebny formularz znajdziesz tutaj.
 • Narodziny dziecka

  Narodziny dziecka

  W czasie urlopu macierzyńskiego składki emerytalne są należne. Finansuje je budżet państwa, a podstawą ich naliczania jest kwota zasiłku macierzyńskiego.

  Za osobę przebywającą na urlopie wychowawczym składkę emerytalno-rentową ma obowiązek finansować budżet państwa. Podstawą jej naliczenia jest kwota świadczenia pielęgnacyjnego.

 • Rozwód

  Rozwód

  Środki gromadzone w OFE wchodzą w skład wspólności majątkowej, zatem podlegają podziałowi podczas rozwodu, unieważnienia małżeństwa czy intercyzy. Środki gromadzone w OFE są dzielone na podstawie orzeczenia sądu, analogicznie do innych składników majątku. Można tez sporządzić, podpisane przez oboje małżonków oświadczenie o decyzji o podziale środków z OFE.
 • Zwolnienie lekarskie

  Zwolnienie lekarskie

  Za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim składka OFE nie jest należna. Składka OFE nie wpłynie również za okres przebywania na urlopie bezpłatnym i w przypadku przekroczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.